Српската старлета Сораја Вучелиќ се најде во центарот на вниманието на јавноста поради наводната веридба со богат Русин.

Сораја на Инстаграм објави неколку снимки на кои покажува веренички прстен со огромен дијамант, покрај тоа ставила и емотикона која симболизира љубовен пар. Многумина веднаш заклучија дека Сораја најавува брак, а во коментарите веднаш следеа бројни честитки.

Според информациите што ги обајвуваат српските медиуми, станува збор за рускиот блогер и бизнисмен, Курбан Омаров, кој беше во брак со руската водителка и актерка Ксенија Бородина.

 

View this post on Instagram

 

💎💏…

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on