Сара Вучелиќ, попозната како Сораја, љубовниот живот вешто го крие, особено по веста дека доживеала сообраќајна несреќа.

Сораја со месеци била бркана од поранешното момче.Се работи за бизнисмен со кој во последните години има бурна врска, иако тој е во брак. Тој води клуб во странство а и го организирал роденденот во Истанбул, на кој наводно потрошил 120.000 евра.

Двајцата беа исфрлени од кафеана во Македонија во октомври минатата година, а летово папараците ги фотографираа во луксузен комплекс во Црна Гора. На фотографијата таа го бакнува и му лежи на рамо.