Пејачот Роби Вилијамс  по втор пат ја запроси својата сопруга Ајда Филд со која е во брак девет години.

Роби неколку пати има кажано дека Ајда му помогнала многу во животот  и дека таа е заслужна за неговото одвикнување од дрога и алкохол, па затоа на  неговата прослава за 40 от роденден , пејачот ја запеал нејзината омилена песна и ја запросил по втор пат.

Пејачот ја запеа песната “Angles”  со прашање дали повторно сака да се омажи за него. Неговата сопруга стави видео на социјалната мрежа Инстаграм каде напиша дека одговорот е да

Таа е прекрасна личност и јас сум заљубен, изјавил Роби Вилијамс.

 

 

View this post on Instagram

 

@robbiewilliams …the answer is yes ❤️#besthusbandever #birthdaylove #rydaforever AWxx

A post shared by Ayda Field Williams (@aydafieldwilliams) on