Јелена Карлеуша најави дека поднела 120 тужби против српските медиуми , а меѓу нив и со тужба против Огњен Врањеш.

Единствениот српски медиум, што не доби тужба, а ја следеше аферата е Блиц, зашто не објавил од спорните фотографии. Јелена тужбите ги најави со снимка на Инстаграм на која ги прочита сите 120 потпишани тужби.

Сите пари што ќе ги заработам од тужбите јавно ќе им ги подарам на најзагрозените групи во Србија , покрај оние пари кои јас и сопругот редовно ги даваме за хуманитарни цели“ , најави Карлеуша.

Нејзините фанови го поддржаа ваквиот потег, а снимката за кусо време доби над 100 000 лајкови.

 

 

View this post on Instagram

 

Left handed 🤷🏼‍♀️ #levoruka

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

,Само нека тужи. На суд ќе ги изнесам сите детали за нашата љубов” , рекол Огњен по најавата дека ќе добие тужба од Јелена.