Фановите, посебно оние на 30 години со нетрпение ги чекаа новите продолженија на серијата „Беверли Хилс“. Брендон, Бренда, Дона, Кели и Андреа како 50 годишници  се враќаат дома и се сеќааваат на времето поминато како тинејџери.

Сепак, она што го одбележи враќањето на омилените ликови од девесеттите години е смртта на Лук Пери кој почина пред неколку месеци од мозочен удар.

Сепак ликот на Дилан се појави во серијата на емотивен начин. Погледнете.