Категорија: Свет
Свет

Војувал во Чеченија, со контакти кај ИСИЛ: Ова е напаѓачот од Утрехт (ФОТО)

пред 2 дена
пет години откако полуостровот се припои кон Русија

За Путин е руски, Порошенко ќе го враќа назад, според ЕУ – Крим е Украина

пред 2 дена
Поради неговиот нерешителен карактер

Француска министерка го нарече својот мачор „Брегзит“

пред 3 дена
осигурителните компании пресметаа

Жолтите елеци предизвикаа штета од 170 милиони евра

пред 3 дена
Свет

Полицијата се уште не знае кој пукаше во Утрехт

пред 3 дена
за убиството на 50 луѓе во две џамии во Крајстчерч

Напаѓачот од Нов Зеланд не делува ментално нестабилен и одлучи да се брани сам

пред 3 дена
Пукотници во Утрехт

Непознато лице пукало во трамвај – има ранети (ВИДЕО)

пред 3 дена
убиен новинар кој пишувал за нарко картелите

Им отворил и го изрешетале пред врата (ВИДЕО)

пред 3 дена
уште 12 лица се во критична состојба, меѓу нив 4 годишно девојче

Бројот на жртви по нападот во Нов Зеланд се искачи на 50 лица

пред 3 дена
според податоците од црната кутија

Случајот со „Етиопијан ерлајнс” покажува сличности со несреќата на „Лајон ер”

пред 3 дена
ако не го поддржат договорот за излез

Меј ги предупреди пратениците на можно долго одлагање на Брегзит

пред 3 дена
од почит кон луѓето погодени во нападот врз џамиите

Фејсбук избриша 1,5 милиони снимки од нападите врз двете џамии на Нов Зеланд

пред 4 дена
не остана покус па го нападна момчето

Сенатор кој ги обвини муслиманските за масакрот во Нов Зеланд доби јајце во глава (ВИДЕО)

пред 4 дена
Италија почна истрага за убиство по смртта на мароконска манекенка

Сведок на “Бунга бунга” случајот против Берлускони починала од труење?

пред 4 дена
половина милион жители без струја

Циклон го погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави, 140 загинати

пред 5 дена
18-та сабота по ред протести на „жолтите елеци“

Нови немири на протестите во Париз, оган, солзавец и камења (ВИДЕО)

пред 5 дена
руското влијание ќе ја намали желбата за нато

Пентагон: Стабилноста на Балканот е секогаш под закана, Русија го зголемува влијанието

пред 5 дена
Свет

Масовниот убиец изведен пред суд: Што означува знакот на раката што го покажа (ФОТО)

пред 5 дена