Категорија: Свет
пловечкиот „чернобил“ треба да обезбеди енергија за околу 100.000 луѓе

Првата во светот пловечка нуклеарка пристигна до рускиот Арктик

пред 1 ден
ВО ПРЕДГРАДИЕ КАДЕ ЖИВЕАТ МНОГУ МАКЕДОНЦИ

Напаѓач убил едно и ранил повеќе лица во Мисисага

пред 1 ден
објектот допрва ќе треба да се гради

Мугабе ќе биде погребан во мавзолеј во Хараре дури за 30 дена

пред 2 дена
ВО ВРЕМЕТО НА СТУДЕНАТА ВОЈНА

ЦИА праќала гулаби во шпионски мисии

пред 2 дена
ЕКОНОМИЈАТА БАВНО СЕ ОПОРАВУВА

Речиси 2 милиони работници во Франција живеат под прагот на сиромаштија

пред 2 дена
Хамза долго време беше на американската листа на најбарани терористи

САД официјално потврдија дека го убиле синот на Осама бин Ладен

пред 2 дена
Пожар во саудиските нафтени простројки

Со дронови нападната најголемата рафинерија на светот (ВИДЕО)

пред 2 дена
ЌЕ БИДАТ ИГРИ И ТЕХНОЛОШКИ ИНОВАЦИИ

Во Токио падна снег – не е лажна вест, туку подготовки за Олимпијадата (Видео)

пред 2 дена
поранешниот американски разузнавач за лондонски „Гардијан“

Сноуден: Владата на САД сакаше да ме снема

пред 2 дена
Свет

Путин, Ердоган и Рохани во понеделник повторно ќе разговараат за Сирија

пред 3 дена
пуштен е во употреба за првата британска нуклеарна електрана

Најголем кран во светот: Може да крене дури 1600 автомобили

пред 3 дена
Свет

Поранешниот турски премиер Давутоглу ја напушти партијата на Ердоган

пред 3 дена
во февруари ќе се одлучува за неговата екстрадиција

Поради ризик од бегство Асанж останува во затвор и по истекот на казната

пред 3 дена
настрадале три лица

Библиски потоп во југоисточна Шпанија, Лондон објави аларм за своите туристи

пред 3 дена
бетер од грција

Вол Стрит: Вистинскиот државен долг на САД е 2000 отсто од БДП

пред 3 дена
Избегната авионска несреќа

Авион морал принудно да слета поради истурено жешко кафе во пилотската кабина

пред 3 дена
Експлзоија во Дијарбакир

Седум загинати при курдски бомбашки напад во Турција (ВИДЕО)

пред 3 дена
Свет

Тоа ти е Германија: Платил казна од 25 000 евра поради оваа незначајна грешка

пред 4 дена