Категорија: Магазин
Магазин

Бршленот може да биде лек за корона

пред 4 дена
Магазин

„Гронхолм метод“ по текст на Жорди Галсеран вечерва премиерно во Струмичкиот театар

пред 4 дена
Магазин

Францускиот институт во Скопје организира „Ноќ на книгата“

пред 4 дена
Магазин

Николовски, Милевски, Реџепи и Стефоска во посета на манастирскиот комплекс Св. Пантелејмон каде во тек е реконструкцијата на главниот конак

пред 4 дена
Магазин

Охридската библиотека ја објави книгата „За Прличев и неговиот XIX век“ од Вера Стојчевска-Антиќ и приредувачот Милчо Јованоски

пред 6 дена
Магазин

Прва научна публикација за „Цареви кули“

пред 6 дена
Магазин

Почина професорката д-р Љубица Тодорова Јанешлиева

пред 6 дена
Магазин

Македонски збор ја изведе „Песна за патрикот (1762 лето)“ во чест на 191 годишнината од раѓањето на Григор Прличев

пред 6 дена
Магазин

Прва онлајн Зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура

пред 6 дена
Магазин

Почна Меѓународната научна конференција „Охрид- Водици 2021″

пред 6 дена
Магазин

Јане Рафаиловски создаде инструментална верзија на старата „Јано мори севдалино“

пред 6 дена
Магазин

Бојко си мести поранешни партнерки и сопруги на другари за конзулки

пред 1 нед.
Магазин

Почнува Фестивалот на чајот и читањето

пред 1 нед.
Магазин

Не се сите вакцини наменети за исто возрасни групи: Фајзер не можат туку така да ја примат помлади од 16 години, а „Спутник“ помлади од 18

пред 1 нед.
Магазин

Часот во кој сте родени го покажува вашиот карактер

пред 1 нед.
Магазин

Светска премиера на настапите на Нина Кравиц и Амели Ленс: 14 и 15 јануари на ЕГЗИТ ТВ

пред 1 нед.
Магазин

Мицко Дамњановски е назначен за нов уметнички раководител на Операта

пред 2 недели
Магазин

Барџиева: Главната одговорност и вина за состојбата во Охрид за УНЕСКО, ја има Владата и премиерот

пред 2 недели
Магазин

Конкурсот за наградата „Роман на годината“ трае до 15 јануари

пред 2 недели
Магазин

„Врба“ на Манчевски пред американската публика

пред 2 недели