На „Фејсбук“ се појави видео во кое се гледа како еден земјоделец ги сече праските во Росоман, револтиран од откупната цена на истите, коментирајќи „Барем да не се мачиме“.

Go unistija zemjodelieto do skroz sostojbata vo rosoman i okolnite naseleni mesta so praskite e e tolku losa ponizuvacka jas mislam deka ova e vise krajno resenie

Gepostet von Bosko Todorov am Donnerstag, 13. Juni 2019

„Го уништија земјоделството скроз, во Росоман и околните населени места состојбата со праските не е толку лоша, понижувачка е. Мислам дека ова е крајно решение“, пишува во видеото.

Go unistija zemjodelieto do skroz sostojbata vo rosoman i okolnite naseleni mesta so praskite e e tolku losa ponizuvacka jas mislam deka ova e vise krajno resenie

Gepostet von Bosko Todorov am Donnerstag, 13. Juni 2019