Како и секој понеделник, така и денеска напладне, Регулаторна комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата.

Минатата недела малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 0,5 денари за литар и ќе изнесува 52 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се промија и останаа 61 денар за ЕУРОСУПЕР БС-95, 63 денари за ЕУРОСУПЕР БС-98  и 41,5 денари за Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1).

Со одлуката на РКЕ за 0,445 денари за килограм се зголеми малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и изнесува 31,268 денари.

Останува да видиме дали и неделава ќе има намалување на цените.