Еврото и доларот изедначени

20.07.2022 / 8:20

Според средниот курс на НБРМ еврото денеска чини 61.4933 денари, а курсот на британската фунта е 72.0906 денари, а среден курс на доларот е 60.0227 денари.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Економија

СДСМ се до толку неспособни што платиле 6,5 милиони евра казна за неискористен кредит

пред 14 часа
Економија

Мелничарите предупредуваат: Ако државата не ни помогне, можно е населението да остане без леб

пред 1 ден
Економија

Aвтомобилот на газдата на Шкендија во Германија прогласен за најлош (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 дена
Економија

Тетовското електрично возило треба да чини 18.000 евра

пред 3 дена
Економија

Газдата на Шкендија ќе прави електрични возила во Тетово

пред 3 дена
Економија

Бензините поевтинуваат уште за два денари, дизелот останува со иста цена

пред 3 дена
Економија

Македонија со најскап леб меѓу земјите од Западен Балкан

пред 4 дена
Економија

Во првата половина од годинава Народна банка измери просечна инфлација од 10,9 отсто

пред 4 дена
вмро-дпмне обвинува

Македонија е меѓу земјите со најголема инфлација во Европа

пред 5 дена
Економија

Најскап бензин има во Србија, најевтин дизел кај нас

пред 6 дена