Ознака: временска прогноза
Македонија

Какво време нѐ очекува неделава

пред 3 недели
Македонија

26 степени: Искористете го неработниот ден, времето ќе биде сончево

пред 2 мес.
Магазин

Нов влажен бран, но и многу сончеви денови- временска прогноза за до крајот на месецов

пред 3 години
Магазин

Од утре локални поројни дождови

пред 3 години
Магазин

Врнежите од дожд ќе преминат во снег, од утре магла по котлините

пред 4 години
Македонија

Сончево со мала облачност, температурата до 26 степени

пред 4 години
Македонија

Од четврток дожд и ветер

пред 4 години
Македонија

Сончево со умерена облачност и температура до 36 степени

пред 4 години
Македонија

Сончево со температура до 36 степени

пред 4 години
Македонија

Од петок опаѓање на температурите

пред 4 години
Македонија

Претпладне топло, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

пред 4 години
Попладне ќе има услови за невреме

Променливо и многу топло време

пред 4 години
Македонија

Сончево и топло до 38 степени

пред 4 години
Македонија

Од вторникол пекол – пораст на температурите

пред 4 години
Македонија

Попладнево услови за дожд, наместа краткотрајно невреме и силен ветер

пред 4 години
Македонија

Сончево и многу топло, до 40 степени

пред 4 години
Македонија

Тропски горештини во Македонија, заладување од сабота

пред 4 години
Македонија

Од утре постабилно време и пораст на температурата

пред 4 години
Македонија

Попладне повторно дожд, од утре и пониска температура

пред 4 години
Македонија

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

пред 4 години