Ознака: воздушен простор
Економија

Бренан: Во неделата само 28 летови во воздушниот простор на Македонија

пред 5 мес.
услугата е бесплатна

Со влезот во НАТО, Грција почнува да го чува македонскиот воздушен простор

пред 6 мес.
Регион

Радев: Заштитата на воздушниот простор на Северна Македонија е национален долг на Бугарија

пред 10 мес.
началниците на генералштабовите ќе потпишат договор

Грчките власти потврдија дека ќе го чуваат македонскиот воздушен простор

пред 1 година
втор пат во две недели одбиено барање за прелет на високи претставници

Пакистан го одби барањето на Индија да го отвори воздушниот простор за премиерот Моди

пред 1 година
не сакаат војна, но ако има потреба подготвени се

Иран објави снимка од соборувањето на американскиот дрон (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Покрај Грција: И Бугарија сака да го штити нашето небо

пред 1 година
напнато над балтикот

Руски „сухој“ пресретна американски и шведски шпионски авион над Балтикот (ВИДЕО)

пред 1 година