Ознака: Виктор Димовски

Димовски наместо на Шанзелизе ќе шета на Широк Сокак

пред 5 мес.

Пендаровски: За амбасадорската позиција на Виктор Димовски во Париз ќе се разговара во пакетот и за други амбсдори

пред 5 мес.

Виктор Димовски нема да оди за амбасадор во Франција?

пред 5 мес.

Пренџов: Седницата за државјанството на контроверзниот Онишченко ќе се одржи в петок, зашто директорот на АНБ, Виктор Димовски, е на пат во Брисел

пред 7 мес.
според Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ),

Времето кога одлучуваа поедници е поминато

пред 4 години
УБК заминува во историјата

Прв работен ден на Агенцијата за национална безбедност

пред 4 години

Владата потврди: Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

пред 4 години
КОЈ ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО КАБИНЕТОТ НА НОВИЗБРАНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ?

Виктор Димовски за заминувањето во кабинетот на Пендаровски – шпекулација!

пред 4 години
МАКЕДОНИЈА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО МАРАКЕШ

Димовски: Во 2015 обезбедивме поддршка за 800.000 мигранти

пред 4 години