Ознака: Урсула фон дер Лајен
Македонија

Фон дер Лајен многу ја поддржува Украина во војната (ФОТО)

пред 3 мес.
Регион

Хрватски пратеник до Фон дер Лајен: Oткако глумевте божица на здравјето сега глумите божица на војната

пред 5 мес.
Македонија

ЕУ постојано ни отвора прозорци и врати како морков и стап

пред 7 мес.
Македонија

Фон дер Лајен гарантира дека македонскиот јазик еден ден ќе биде дел од ЕУ

пред 7 мес.
Македонија

Фон дер Лајен уште еднаш повтори дека сме имале „посебен“ идентитет, не кажа македонски

пред 7 мес.
Македонија

Фон дер Лајен се среќавала само со премиери и претседатели, затоа немало да се сретне со Мицкоски

пред 7 мес.
Македонија

Фон Дер Лајен доаѓа во Скопје за притисок за уставните измени

пред 7 мес.
Македонија

Малиот Таче седи и плаче…

пред 9 мес.
Македонија

Koвачевски ќе ја информира Фон дер Лајен зошто пратеници од неговата коалиција не гласаа за уставни измени

пред 9 мес.
Регион

Најновата афера во Бугарија се разгорува: Фон дер Лајен го советувала Петков како на „заобиколен начин“ да влезат во евро-зоната!

пред 12 мес.
Свет

Бонбона бизнис за 35 милјарди евра: Како Фон дер Лајен набавувала вакцини од Фајзер за 19.5 долари кои чинеле 15.5

пред 1 година
Свет

ЕУ го скрати говорот на Фон Дер Лајен каде таа говори за 100.000 загинати украински војници (ВИДЕО)

пред 1 година
истрага нема

Дали на Урсула и „лепат рачињата“?: „Случајно“ и се избришале пораките со шефот на Фајзер каде договараат вакцини за 35 милијарди евра

пред 2 години
Македонија

Ковачевски молчеше кога Фон дер Лајен не навредуваше со „Северномакедонци“

пред 2 години
Македонија

Доаѓа Фон Дер Лајен , како услови ќе има сега?

пред 2 години
Македонија

Утре доаѓа Фон Дер Лајен

пред 2 години
Македонија

Што сега ќе побара Фон Дер Лајен?

пред 2 години
Регион

Урсула фон дер Лајен пристигнува во Бугарија за отворањето на гасниот интерконектор со Грција

пред 2 години
Македонија

Фон Дер Лајен: Покажавте лидерство, покажавте визија и стратешко трпение особено Еди

пред 2 години
Македонија

Пукна бетонот: Портпаролката на Фон Дер Лајен не можеше да потврди дека ЕУ го признава македонскиот јазик

пред 2 години