Ознака: судење
Македонија

Мухамед Зеќири сведочеше на судењето на неговиот претходник: Не постои одлука на Владата за набавка на софтверот на Рашковски

пред 8 мес.
Македонија

Вешто лице пред Судот тврди: Софтверот на Рашковски е целосно нефункционален

пред 9 мес.
Македонија

Судењето за „27 април“ меѓу Гоце Делчев и Ченто: Златна шанса на судот да се избави од стегите на обвинителството и политиката

пред 2 години
Македонија

Давидовиќ: Судењето за 27-ми април е доказ дека еднаквост пред законите нема, правдата е селективна, судството е политизирано

пред 2 години
Македонија

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

пред 2 години
Македонија

Ковид-19 ја одложи главната расправа за „27 април“

пред 2 години
Свет

Почна ново судење за Саркози поради незаконско финансирање на изборната кампања

пред 2 години
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 2 години
Македонија

Приведени креаторот и администраторот на „Јавна соба“, ќе им се суди за производство и дистрибуција на детска порнографија

пред 2 години
Македонија

Јовески: Повторената постапка за „Монструм“ ги отстрани сомнежите за монтиран процес

пред 2 години
Свет

Американскиот Сенат го отфрли барањето судењето за импичмент на Трамп да се прогласи за неуставно

пред 2 години
Регион

Судењето против Тачи и останатите обвинети нема да започне пред август следната година

пред 2 години
Македонија

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 25 декември со сослушување на вештаците

пред 2 години
Македонија

Миланов: Ако премиерот каже дека Ристовски, Јанакиески и Вељаноски не се организатори, обвинението треба да биде повлечено

пред 3 години
Македонија

Одложено судењето за „27 април“ поради покачена температура на Спиро Ристовски

пред 3 години
Македонија

Судот го одби барањето на Бојан Јовановски за изземање на судијката за „Меѓународен сојуз“

пред 3 години
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 3 години
Македонија

Бојан Јовановски бара изземање на судијата Софче Гаврилова

пред 3 години
Македонија

Трајко Вељаноски и Спиро Ристоски во излолација, одложено е денешното судско рочиште

пред 3 години
Македонија

Oдложено судењето „Таргет-Тврдина“, Мијалков има симптоми на коронавирус

пред 3 години