Ознака: стан
Економија

Арсовски: Нина Ангеловска и Антикорупциска молчат за станот од над 100 000 евра

пред 1 нед.
Економија

Ќе поскапат становите само во Карпош и Центар

пред 4 мес.
градежниците со своја пазарна логика

На секоја прес конференција градежниците најавуваат повисоки цени на становите

пред 1 година
Македонија

Обвинител извршил увид во станот на Беличанец

пред 1 година
Манекенката и нејзиниот сопруг живеат „на црно“

Емили Ратајковски има милиони, но од инат не сака да плати кирија (ФОТО)

пред 1 година
повисоки цени во однос на 2017 та

Квадрат стан во Скопје лани чинел 46.764 денари, во другите градови 33.157

пред 1 година
Законот за субвенционирање на станбен кредит

Собранието го дополни проектот „Купи куќа купи стан“

пред 1 година
Се огласи министерството за труд и социјала

Жената од станот со пелените не била социјален случај

пред 2 години
Економија

Граѓаните купуваат енергетски ефикасни станови, а добиваат „Б“ или „Ц“ класa

пред 2 години