Ознака: шарена револуција
Свет

„Шарена револуција“ и во Белорусија (ВИДЕО)

пред 3 мес.
анализа за протестите во Србија и во Македонија

Исто сценарио-различни актери: Kако „нема правда нема мир“ стана „чале ово је за тебе“

пред 4 мес.
Македонија

„И тебе сам сит кафано“: Заев поради долго седење во кафеана почнал да ги пцуе „шарените“

пред 4 мес.
Македонија

Милчин разочаран од Заев: Го опи мирисот на власта

пред 4 мес.
Македонија

„Нема пари нема мир“: „Шарената револуција“ излегува на улица против Заев

пред 4 мес.
Свет

Фрлаат боја и кршат споменици: Американските „шарени“ полоши од тие на СДСМ

пред 5 мес.
Свет

Исто сценарио: Предводникот на „Шарените“ Срѓа Поповиќ ги организира протестите против Трамп

пред 5 мес.
Свет

Исто како овдешните „шарени“: Демонтрантите во Америка извикуваа „нема правда нема мир“

пред 5 мес.
демократијата стигна и во боливија

Лидерот на „шарените“ го сруши и Моралес (ФОТО)

пред 12 мес.
Македонија

Заев платил казна за фрлањето боја за време на шарената револуција

пред 2 години
Интервју со еден од најгласните учесници во „Шарената револуција“

Здравко Савески: Дојдоа до таму да се крстат во Крсто Мукоски за да им поминат уставните измени

пред 2 години
Западните сили скроија план за Република Српска

Додик ќе се руши по македонско сценарио-со шарена револуција

пред 2 години