Ознака: саудиска арабија
Свет

Катар: Саудиска Арабија упатува лажни тврдења за извештајот на СТО

пред 10 мес.
Свет

СТО пресуди во корист на Катар: Саудиска Арабија бесправно пиратирала програми на катарската телевија „BeIn“

пред 11 мес.
Продолжува вербалната војна

Иран: Нападот врз саудиските нафтени постројки е легитимен чин на самоодбрана

пред 2 години
Престолонаследникот Мухамед бин Салман сака да ја диверзифицира економијата

Саудиска Арабија се отвора за туристите, но воведува правила за јавен морал

пред 2 години
Свет

ОН испратија експерти во Саудиска Арабија да ги истражат нападите

пред 2 години
детали за локациите од кои биле лансирани се уште не можат да бидат објавени

И Саудиска Арабија „излезе“ со докази за иранска вмешаност во нападите на нафтените постројки

пред 2 години
Владата ги повтори обвинувањата дека иранско оружје е користено во нападот

Саудиска Арабија бара меѓународната заедница да го осуди нападот врз нејзините нафтени постројки

пред 2 години
Нападот врз судиската рафинерија како повод за воена реторика

Трамп: Подготвени сме да удриме врз Иран; Ве чекаме за „тотaлна војна“

пред 2 години
Трамп алудира на американска воена интервенција

САД објавија сателитски снимки од нападот на саудиската рафинерија

пред 2 години
Пожар во саудиските нафтени простројки

Со дронови нападната најголемата рафинерија на светот (ВИДЕО)

пред 2 години
го совлада германски Кил

Барселона ја одбрани титулата на Супер Глоуб, трет пат по ред

пред 2 години
Свет

Попуштаат строгите закони: Жените во Саудиска Арабија ќе можат да патуваат во странство без придружба на мажот, но и да се разведат

пред 2 години
по минатонеделните напади на саудиски танкери

Саудиска Арабија му порача на Иран: Ќе одговориме со сета сила

пред 2 години
Нафта од типот Брент е близу 70 долари

Цената на „црното злато“ на светските берзи расте веќе четврти ден по ред

пред 2 години
прва жена дипломат од оваа земја

Саудиска Арабија именува принцеза за амбасадор во САД

пред 2 години
Во Саудиска Арабија

Во антикорупциска акција одземени 106 милијарди долари

пред 2 години
во ријад почна судењето за убиството на новинарот

Побарана смртна казна за петмина од 11 осомничени за убиството на Кашоги

пред 2 години
нафтата под психолошката граница

Цената на црното злато под 50 долари

пред 2 години
Најава за нова регионална соработка

Саудиска Арабија гради сојуз со земјите од регионот на Црвеното Море

пред 2 години
турскиот весник сабах објави

Телото на Кашоги било растопено во киселина и фрлено во канализација

пред 2 години