Ознака: росоман
Хроника

Несреќата кај Камен дол низ фотографии (ФОТО)

пред 4 мес.
Тензична атмосфера на денешната блокада

Оставка, оставка, извикуваа земјоделците до министерот Димковски на протестот кај Росоман (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Еден загинат и петмина повредени во тешка сообраќајка кај росомански Камен Дол

пред 4 години
Земјоделците стравуваат дека целото производство ќе остане по нивите

Во Росоман: Една гајба праски од 10 килограми се продава за само 40 денари

пред 4 години
сдсм реагира на обвинувањата од опозицијата

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги игнорираше земјоделците, извозот на праски се одвива непречно

пред 4 години
Цветан Трипуновски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Росоман

ВМРО-ДПМНЕ: На земјоделците им се дава откупни белешки на кои што нема цена

пред 4 години
Македонија

Скопјанец стрелал со оружје при расчистување должничко-доверителски односи

пред 5 години
Потпишан Договор за прекугранична соработка

Росоман добива Центар за туризам-проект вреден 500 илјади евра

пред 5 години