Ознака: разговор
Македонија

Максим Димитриевски повикан на разговор во СВР Куманово: Анонимки за притисок и дефокусирање од секојдневните активности

пред 3 мес.
Регион

Најновата афера во Бугарија се разгорува: Фон дер Лајен го советувала Петков како на „заобиколен начин“ да влезат во евро-зоната!

пред 4 мес.
Македонија

Фон дер Лајен: Разговарав со Ковачевски, ги поздравувам вестите дека Македонија и Бугарија се блиску до договор

пред 1 година
Македонија

Заев денеска ќе разговара со германската канцеларка Ангела Меркел

пред 3 години
Конгресот е загрижен оти постои можност да е загрозена националната безбедност

Американскиот Конгрес ги бара разговорите на Трамп со Путин

пред 4 години
Премиерот не отфрла можност бизнисменот да го снимал и него

Нова “бомба” од разговор на Заев и Камчев?!

пред 4 години
Македонија

Геровски му одговори на премиерот: Заев да не ме забавува со комични препораки

пред 4 години
Разговор за Пресинг Тв

Звонко Давидовиќ: Не може Катица Јанева да биде така злоупотребена

пред 4 години