Ознака: рама
Кој се бил премиер и министер истовремено? - кај нас за првпат премиерот сакаше да биде и министер за финансии

Заев како Монти и Бероу, во друштво на Рама, Ципрас, Дачиќ, Нетанјаху

пред 11 месец
Регион

Баша: 30 јуни ќе биде денот на политички погреб на Рама

пред 12 мес.
Интрвју на албанскиот премиер за „Гардијан“

Рама: Ние се европеизираме, Британците се балканизираат

пред 12 мес.
Регион

Рама: Руското влијание во Албанија не е тајна

пред 1 година
Регион

Рама: Заинтересирани сме Северна Македонија да постои

пред 1 година
Регион

Опозициски пратеник истури боја врз Рама во албанскиот Парламент (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Сали Бериша: И Рама купи ист автомобил и со иста цена како Груевски

пред 2 години
НОВО ОБВИНУВАЊЕ ЗА АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР

Државата не собрала 1 милијарда евра даноци од коцкањето

пред 2 години
Лидерот на албанската опозиција со порака

Баша: Нема да одиме на избори ако Еди Рама е премиер

пред 2 години