Ознака: протест
Регион

Протести во Софија: Бугарите бараат оставка од Бојко Борисов

пред 2 дена
Регион

Повик за протест во Србија: Понесете бензин во стаклено шише, палете се што е полицицко

пред 4 дена
Економија

Туристичките агенции ќе протестираат ако државата не им помогне

пред 4 недели
Македонија

В недела протест: Народот се крева против полицискиот час на Владата

пред 2 мес.
И на дисциплинираните германци им дојде преку глава

Протест во Штутгарт за укинување на сите мерки (ФОТО)

пред 2 мес.
Економија

По пет месеци без плата, вработените од Еурокомпозит бараат Владата да каже дали има мерки за нив

пред 3 мес.
Економија

Вработените од „Еурокомпозит“ на протест: Ситуацијата е алармантна,ќе ја тужиме државата

пред 5 мес.
Регион

Свештенство на СПЦ протестира пред Парламентот на Црна Гора

пред 7 мес.
Македонија

„Нема воздух нема мир“: Средношколците со протест, масовно полициско присуство пред Владата (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Нов протест

Владата е крајно несериозна,обвинија вработените во „Еурокомпозит“

пред 7 мес.
Македонија

Жители на Карбинци протестираа против црпење песок од коритото на Брегалница

пред 7 мес.
Економија

Граѓани протестираа против извршителите

пред 7 мес.
Свет

Во Германија протест за слобода на печатот и против екстремната десница

пред 8 мес.
Економија

Протест и почеток на штрајк на вработените во прилепски „Еурокомпозит“

пред 8 мес.
Штрајкот трае 19 денови

(ВО ЖИВО) Протест на просветните работници во Хрватска

пред 8 мес.
преговорите продолжуваат

Заев верува дека ќе ги одврати наставниците од протест

пред 9 мес.
од април следната година

Владата попушти: Наставниците ќе добијат повисоки плати за 10 отсто

пред 9 мес.
Претседателот го прекрши ветувањето дека нема да има поскапување

Еквадор се крена против поскапувањето на горивото – стотина луѓе уапсени во немирите (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Блокирани улици, мостови, министерства, банки, трговски центри ...

Климатската катастрофа им се заканува на сите – еколошки протести во 60 светски градови

пред 9 мес.
Македонија

Протест пред Обвинителството – да запре прогонот врз медиумите и новинарите

пред 10 мес.