Ознака: претседател на држава
Македонија

Зошто не треба да се бојкотира вториот круг: Јован Митревски ќе ни стане в.д претседател на држава , следниот ќе ни го бира ДУИ во Собрание

пред 2 мес.
Македонија

Силјановска, Пендаровски, Таравари, Ванковска, засега потврдени кандидати за претседател

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со јавен повик за избор на кандидат за претседател на Македонија

пред 4 мес.
Македонија

Маричиќ оди по амбасади и моли да ја убедат албанската опозиција да нема кандидат за претседател на државата

пред 6 мес.
Македонија

Идниот претседател на државата предложен од ВМРО-ДПМНЕ треба да биде патриот, личност која што обединува, а не разединува

пред 6 мес.
обезбедување, канцеларија, возачи

Какви привилегии имаат поранешните претседатели?

пред 5 години
дипломатија, укази, одбрана

Какви надлежности има претседателот на државата

пред 5 години
со ждрепка

Денеска ќе се знае кој кандидат под кој број ќе биде на гласачкото ливче

пред 5 години
под мотото „за честита македонија“

Започнува изборот на претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

пред 5 години
ваш став

За каков претседателски кандидат би гласале?

пред 5 години
што вели уставот

Ако не се избере претседател, в.д шеф на држава станува претседателот на Собранието

пред 5 години
Ќе седне ли на местото на Иванов?

Џафери нема план што доколку не се избере претседател на државата (ВИДЕО)

пред 5 години