Ознака: политика
Македонија

За Советот на ИНИ протоколите со Бугарија се штетни, директорот молчи: Османи со политика против историската наука!

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски, Османи и Маричиќ водат анационална политика и свесно ги загрозуваат националните и државните интереси

пред 2 години
Македонија

Генчовска со скандалозен настап во парламентот: Бугарија име две надворешни политики, една на премиерот Петков и една на МНР!

пред 2 години
Македонија

Муцунски: Следна цел е добрата локална политика да се пренесе на национално ниво

пред 2 години
Македонија

Гаши за белградска „Политика“: Преговараме со сегашниот и идниот премиер, а не со политички партии

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за белградска „Политика“: Вистинско прашање не е дали, туку кога оваа Влада ќе падне

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за белградска „Политика“: Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет

пред 2 години
Македонија

Заев за „Политка“: Наместо судбина, ние избравме иднина

пред 3 години
Македонија

Судењето за „27 април“ меѓу Гоце Делчев и Ченто: Златна шанса на судот да се избави од стегите на обвинителството и политиката

пред 3 години
Македонија

Александар Литовски: Крајна цел на бугарската политика е освојување на Македонија

пред 3 години
сака да биде прва на листа за влез во собранието

Бивша порно актерка од Хрватска влегува во политика

пред 4 години
Поминаа тринаесет дена и станува сѐ потешко

Спасувачки брод со 356 мигранти заглавен во Медитеранот, ЕУ преговара

пред 5 години
политиката доминира во високото образование

Илиевски: Немој да се изненадите ако еден ден слушнете дека Ахмети и Заев станале професори

пред 5 години
политиката доминира во високото образование

Илиевски: Немој да се изненадите ако еден ден слушнете дека Ахмети и Заев станале професори

пред 5 години
Интервју за српска „Политика“

Пендаровски: Во изминативе 30 години, Иванов најмногу работеше против својата земја

пред 5 години
Свет

Железни дами: Ова се највијателните жени во светската политика (ФОТО)

пред 5 години
ЕКСПЕРТИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

Проф. Калајџиев: Политиката и натаму се меша во правосудството

пред 5 години
Политичката ситуација по Референдумот да се реши брзо и едноставно

На бизнисот му е преку глава од избори

пред 5 години