Ознака: пензионери
Економија

Пензиските фондови обезбедуваат најдобар принос на заштедените пари на идните пензионери

пред 3 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш кога СДСМ е на власт удира по џебот на пензионерите

пред 3 мес.
изгласан нов закон

Грчките пензионери ќе добиваат 13 пензија

пред 3 мес.
Македонија

Пендаровски: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот што ќе донесе подобар живот и за пензионерите и за младите

пред 5 мес.
пензионерите се оштететни по 500 денари месечно

Мицкоски: Во Собрание ќе бараме да се укине новото законско решение за пензионерите

пред 7 мес.
по скандалот со парите од пензискиот фонд

Царовска: Почнува обесштетувањето на дел од 12.000 пензионери

пред 7 мес.
Според податоците на Еуростат

Секој трет пензионер во Бугарија на работ на сиромаштија

пред 7 мес.
Протест поради лошата реформа во пензискиот систем во Србија

На пензионерите им дојде преку глава

пред 10 мес.
Се барало решение во интерес на граѓаните

Откако најави, УЈП се откажува од регистрација на пензионерите

пред 11 месец