Ознака: педофилија
снимал сексуални односи со децата и ги продавал снимките

Носел деца да играат видеоигри по што сексуално ги искористувал – Тајланѓанец доби 374 години затвор

пред 3 мес.
Магазин

Овој остров изгледа како рај на земјата, но таму се случувале мрачни работи (ВИДЕО)

пред 6 мес.
му се закануваат и до 50 години затвор

Министерот за финансии на Ватикан крив за сексуално злоставување на малолетници

пред 11 месец
конференција во ватикан за спречување на педофилијата

Папата Франциск повикува на „сеопфатна битка” за борба против сексуалната злоупотреба

пред 11 месец
Според најавите од Рим

Ватикан организира конференција за борба против педофилијата во црквата

пред 11 месец
Во суд во Лондон

Поднесени тужби за педофилија против Српската православна црква

пред 12 мес.
За дела сторени во периодот од 2002 до 2009 година

Британската полиција приведе 55 лица поради злоставување девојчиња

пред 1 година
Педофилилски скандал во Србија

„Само и се заблагодарував“ – Функционер поднесе оставка по скандал со малолетничка

пред 1 година