Ознака: парламентарни избори
НА ПРИЕМ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

Грција го објавува датумот на предвремените избори, Ципрас „пакетот на надежта“

пред 1 година
ДИЛЕМА ПО ПРВИОТ КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Тешко ќе се отвори црната кеса со неважечките ливчиња

пред 2 години
Претседателот на Израел одлучува кој ќе го добие мандатот

Нетанјаху ја обезбеди поддршката за формирање нова влада

пред 2 години
ќе се спроведуваат во седум фази се до 19 мај

Повеќе од 900 милиони гласачи излегуваат на парламентарните избори во Индија

пред 2 години
тесна трка меѓу нетанјаху и ганц

На повидок промена на власта во Израел?

пред 2 години
милион луѓе во северна кореја излегуваат на парламентарни избори

Избори на севернокорејски начин: Се бираат 700 пратеници

пред 2 години
по пребројувањето на 99,91 отсто од гласовите на избирачите

Десната опозиција победи на изборите за горниот дом на Чешкиот парламент

пред 2 години