Ознака: николас мадуро
Регион

Вучиќ ќе бара нафта од Мадуро

пред 2 недели
се плаши дека изборите во Бугарија ќе бидат наместени

Борисов откри: Мадуро стана претседател на Венецуела со бугарски машини за гласање

пред 1 година
Свет

САД си легнаа на брашното: Сега сакаат дијалог со Мадуро

пред 3 години
Свет

Вреден подарок за пријателот: Maдуро му подари на Путин меч од Боливар (ВИДЕО)

пред 3 години
ја зацврстува позицијата

Maдуро го распушта Парламентот и распишува избори

пред 3 години
Официјален Каракас го отфрла европскиот ултиматум

Мадуро: Венецуела не ги прифаќа уцените на ЕУ за нови санкции

пред 3 години
мадуро во првите реодви

Венецуела ја покажа воената моќ (ВИДЕО)

пред 3 години
Свет

Ќе прифати ли Гваидо: Мадуро ја повика опозицијата на дијалог

пред 3 години
Свет

Ќе седнат ли заедно на маса: Гваидо подготвен да преговара со Мадуро

пред 3 години
Свет

Мадуро: Обидот за моето убиство беше платен 20 милиони долари

пред 3 години
ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ПОДДРШКАТА

Мадуро отсвире и му ја подари гитарата на Роџер Вотерс

пред 3 години
по средбата во сочи

Русија го отфрли повикот од Помпео да ја прекине поддршката за Мадуро

пред 3 години
Свет

Се огласи Мадуро: Државниот удар не успеа, не бегам нигде

пред 3 години
ситуацијата во венецуела излегува од контрола

Демонстранти на улица, Гваидо повикува на соборување на Мадуро и слободни избори (ВИДЕО)

пред 3 години
мадуро повика на мобилизација

Сите очи вперени кон востанието во Венецуела (ВИДЕО)

пред 3 години
Гваидо повика на завршна фаза од рушењето на Мадуро

Почна воен пуч во Венецуела (ВИДЕО)

пред 3 години
до ниво на околу 8 долари за еден месец

Пред утрешното ембарго од САД: Мадуро повеќе од двојно ја зголеми минималната плата

пред 3 години
Додека народот тоне во сиромаштија

Синовите на Мадуро и на неговата сопруга беснеат во луксуз (ВИДЕО)

пред 3 години
Ниту Русија, ниту Венецуела не се провинции на САД

Захарова: Руските војници ќе останат во Венецуела колку што е потребно

пред 4 години
грчката опозиција бара одговор

Авионите на Мадуро чести гости во Грција

пред 4 години