Ознака: никола саздовски
Хроника

Сведок на убиството на Саздовски: Му побараа лична карта или цигари и почнаа да го удираат

пред 2 мес.
Македонија

Таткото на Саздо: Ниедна мајка не треба да го закопа својот син

пред 2 години
Македонија

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

пред 2 години
Македонија

Бранителите немале време да ги проучат документите: Повторно одложено судењето за Саздо

пред 2 години
Поради недоставени списи од дополнителното вештачење

Судењето за убиството на Никола Саздовски одложено за 5 март

пред 2 години
во кривичен суд

Ново рочиште за убиството на Никола Саздовски

пред 2 години
На автобуската постројка во Автокоманда

Со статисти и кукла се направи реконтрукција на убиството на Саздовски

пред 2 години
На автобуската постројка во автокоманда

На лице место ќе се врши реконструкција на убиството на Никола Саздовски

пред 2 години
Денеска ново рочиште

Ќе се прави реконструкција на убиството на Саздовски

пред 2 години
Одложено рочиштето за убиството на Саздо

Семејството на Саздовски бара 10 милиони денари отштета

пред 2 години
Судење за Саздовски

Никола имал повреди на главата, оштетување на мозокот и градниот кош

пред 2 години
Судење за убиството на Саздовски

Сведокот ги препозна убијците на момчето

пред 2 години
Убиството се случи на 29 јуни на автобуска постојка во Автокоманда

Утре почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

пред 2 години