Ознака: мој ддв
Економија

Ќе важи само за македонски производи: Пропаѓа Викендот без ДДВ

пред 4 недели
УЈП најави промени

Од 12 јуни повратот на ДДВ раздвоен, за домашни 20, за странски 10 отсто

пред 3 мес.
МојДДВ #МојаНаграда

15 граѓани кои скенирале сметки во април, мај и јуни, добија по 100.000 денари

пред 4 мес.
Економија

Почна исплатата од МојДДВ за првото тримесечје од 2020 година

пред 6 мес.
Економија

УЈП: Се заокружува второто тримесечје од МојДДВ, исплата во февруари

пред 10 мес.
Економија

Ангеловска: Мој ДДВ#Моја награда стартува за два дена, награден фонд половина милион евра

пред 11 месец
Економија

УЈП: Исплатата на поврат на ДДВ се уште во тек

пред 11 месец
Економија

„Мој ДДВ“: Две премии од 50.000 евра за тие што скенираат фискални

пред 11 месец
Економија

Започна ФинХакатон2:МојДДВ#МојаНаграда

пред 11 месец
се бараат предлози и сугестии од граѓаните

По два и пол месеци откако стартуваше, мерката „Мој ДДВ“ ќе се унапредува

пред 1 година
Економија

Веб апликацијата МојДДВ од денеска достапна на македонски, албански и англиски јазик

пред 1 година
Економија

Преку Мој ДДВ скенирани девет милиони фискални сметки

пред 1 година
Економија

И Шилегов сака да си врати ДДВ, па си скенираше фискална сметка( ФОТО)

пред 1 година
Економија

УЈП ќе постави информативни пултови за мерката за поврат на ДДВ

пред 1 година
Економија

Скенирани близу три милиони фискални сметки, повратот на ДДВ кон граѓаните 25,3 милиони денари

пред 1 година
Економија

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

пред 1 година