Ознака: Максим Димитриевски
Македонија

НЕ од СДСМ за барањата на Максим Димитриевски

пред 3 мес.
Македонија

Димитриевски: Денешниот ден да биде празник на демократијата

пред 3 мес.
Македонија

Димитриевски до Османи: Се однесувате како министер на Косово, а не на Македонија

пред 3 мес.
Македонија

Димитриевски: На Македонија и е потребно обединување

пред 3 мес.
Македонија

Димитриевски : Мора да влеземе во ЕУ со крената глава, како Македонци и како засебна нација

пред 3 мес.
Македонија

Димитриевски: Mораме да си ја сработиме домашната задача, да имаме држава со силна економија, институции од доверба

пред 4 мес.
Македонија

Партијата на Максим Димитриевски поднесе кривична пријава против Спасовски

пред 5 мес.
Македонија

Димитриевски: Нема да дозволиме да се гази по АСНОМ

пред 7 мес.
Македонија

Спасовски за можното помирување со Максим Димитриевски: Во политиката не постои точка, единствено запирка

пред 9 мес.
Македонија

ЗНАМ-За наша Македонија , ново движење на Максим Димитриевски

пред 9 мес.
Македонија

Денеска се промовира партијата на Максим Димитриевски-ЗНАМ

пред 9 мес.
Македонија

Димитриевски: „Едно општество за сите“ е да не се интонира македонска химна, туку химна на друга држава

пред 11 мес.
Македонија

Димитриевски: Подготвен сум да им отворам канцеларија на МВР во општина Куманово за да имаат увид во сите документи

пред 1 година
Македонија

Максим Димитриевски повикан на разговор во СВР Куманово: Анонимки за притисок и дефокусирање од секојдневните активности

пред 1 година
Македонија

Димитриевски: Македонија стана „приватна држава“ на вечниот ДУИ и неговиот приврзок – водството на СДСМ

пред 1 година
Македонија

Максим Димитриевски: Нашето движење ќе биде главен носител на идната власт

пред 1 година
Македонија

Максим Димитриевски: Тој кој што со закон е обврзан да го прави редот, прв и во континуитет го крши

пред 1 година
Македонија

Димитриевски: Нема да дозволам никој да ја менува историјата и македонскиот јазик

пред 2 години
Магазин

Омилена песна на Максим Димитриевски е „Абре Македонче“ (ВИДЕО)

пред 2 години
Пресинг

Димитриевски: Да бев пратеник немаше да гласам за уставни измени

пред 2 години