Ознака: Љубомир Јовески
Македонија

Oбвинителот Јовески наместо во пензија се сели во Уставен суд

пред 1 месец
Македонија

Јовески и официјално предлог на СДСМ за уставен судија

пред 2 мес.
Македонија

Јовески: Обвинителството работи по кривичните пријави на Бојан Јовановски

пред 6 мес.
Македонија

Jовески тврди дека немало туби во автобусот

пред 7 мес.
Македонија

Joвески ќе проверува дали е точно тоа на Боки за Вилма

пред 12 мес.
вмро-дпмне прашува

Со Заев и ликови како Јовевски нема правна држава, туку хибриден режим

пред 12 мес.
Македонија

Јовески за „Фокус“: Би прифатил да бидам судија во Уставниот суд

пред 12 мес.
Македонија

Од Јовески зависи дали Рустеми ќе биде изземен од „ТНТ“

пред 1 година
Македонија

Според Јовески бомбите ќе бидат доказ во „Рекет“

пред 2 години
Македонија

Јовески најави дека ќе ги истражува дополнителните примања на Јанева

пред 3 години
Македонија

Jaвното обвинителство истражува каде завршиле парите од чантата Луј Витон

пред 3 години
Коресподенција со многу дилеми

Јовески за Пресинг Тв: Писмата на Катица се со датум, немаат печат, но се легитимни

пред 3 години
Македонија

Јовески: Доколку ЈО дојде до цврсти сознанија за бришење на податоци во СЈО ќе преземеме мерки

пред 3 години
Македонија

Јовески: Парите од Орце Камчев за Боки 13 и Кичеец биле дадени во два наврати

пред 3 години
Обвинителот најави проширување на истрагата

Јовески: Aко има докази и за други лица и против нив ќе биде покрената постапка (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Обвинителството се уште го истражува случајот со бомбите на Ел Чека (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Јовески за сечените снимки: Доколку постојат елементи на кривично дело ќе постапиме соодветно

пред 3 години
Поддржува ветинг во судството

Јовески: Обвинителите и судиите треба да бидат со интегритет

пред 3 години
Македонија

Јовески за оставката на Јанева: Тоа е нејзин личен чин (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Јовески: Нема законски и други пречки Интерпол да објави потерница по Груевски

пред 3 години