Ознака: лекари
Македонија

И приватните лекари сакаат повисоки плати

пред 8 мес.
Македонија

Ковачевски им вети ново покачување на медицинарите

пред 9 мес.
Македонија

Протест на здравствените работници пред Министерството за здравство

пред 1 година
Македонија

Лекарите ќе добијат плата од централниот трезор

пред 1 година
Македонија

Ден на протести: Штрајкуваат административци, матичните лекари, судовите…

пред 2 години
Македонија

Додека Филипче тера пи-ар и партиски конгрес, здравствен персонал во болниците низ државата со месеци е без плата

пред 3 години
Македонија

Болниците преполни со тешки пациенти – на кислородна поддршка и млади под 30 години

пред 3 години
Македонија

Филипче: Од утре осум лекари од приватното здравство се вклучуваат во поддршка на колегите од ЈЗУ

пред 3 години
Свет

Италијанскиот суд пресече: Суспензијата на лекарите кои одбиваат да примат вакцина против Ковид-19 е законска

пред 3 години
Македонија

Мицкоски по средбата со докторите кои се борат против КОВИД: Од се е под контрола, дојдовме до 3000 загубени животи

пред 3 години
Свет

Во Чешка лекарите се против ублажување на мерките, болниците се речиси полни

пред 3 години
Македонија

Во ковид центрите на Интерните клиники ќе бидат испратени дополнителен број лекари

пред 3 години
Македонија

АСМЛ до Филипче: Осигурување и плата, се друго е експлоатација и жртвување на младите лекари

пред 4 години
Македонија

Специјализантите реагираат: Неeтички е да се бара да работиме во ковид-центрите без здравствено осигурување

пред 4 години
Македонија

ФАКТОР: Софијанова повторно на чело на Детската клиника, разрешени и Жан Зимбаков од Кардиологија и Андоновски од Козле

пред 4 години
Регион

КБЦ Љубљана бара волонтери, расте бројот на заразени лекари

пред 4 години
Свет

Откриен споменик со имињата на 179 лекари кои починаа од ковид-19 во Италија

пред 4 години
Македонија

Нова група лекари и медицински сестри од Инфективна размислуваат за напуштање

пред 4 години
Македонија

Се ситнат болничките и кадровски капацитети за лекување на Ковид-19

пред 4 години
Магазин

МНТ во чест на белите мантили

пред 4 години