Ознака: ковид пасоши
Свет

СЗО: Потврдите за вакцинирање се дискриминаторски

пред 2 недели
Свет

Tрговија со лажни ковид-пасоши на интернет

пред 4 недели
Свет

Псаки: На Американците нема да им се наметнуваат „здравствените пасоши“

пред 1 месец
Економија

Бектеши: Од утре ќе почнат преговорите со соседите за признавање на Ковид пасошите

пред 1 месец
Свет

ЕК: Дигитални сертификати за граѓаните од Западен Балкан

пред 1 месец
Свет

Во ЕУ ќе се патува со доказ за вакцинација со вакцина авторизирана од ЕМА

пред 2 мес.
Свет

Брисел денеска ќе ги презентира ковид-пасошите

пред 2 мес.
Свет

Ковид пасошите ќе опфатат три категории

пред 2 мес.
Свет

СЗО: Kовид пасоши не треба да се користат за меѓународни патувања бидејќи вакцините не се лесно достапни на глобално ниво

пред 2 мес.
Регион

ЕУ кажа како ќе патуваме летово: Moра да сме вакцинирани или со ПЦР тест

пред 2 мес.
Свет

Урсула фон дер Лајен за ковид- пасоши: Ќе бидат воспоставени за три месеци, потребна е брза имплементација

пред 2 мес.
Свет

Лидерите на ЕУ не се договорија на ковид пасош, лицата од темно црвените региони ќе мора да се тестираат и да одат во карантин

пред 3 мес.