Ознака: коридор 10
Ќе биде готова за девет месеци

Се гради и последната патарина на Коридор 10 кај Демир Капија

пред 9 мес.
на отворањето на јужниот крак од Коридорот 10

Заев: Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи

пред 1 година
работите започнаа во 2000 година

ВО ЖИВО: Свечено отварање на јужниот крак на коридорот 10

пред 1 година
Економија

Заев со Вучиќ на отварање на јужниот крак на Коридорот 10

пред 1 година
БЕЛГРАД-СКОПЈЕ ЗА ТРИ ЧАСА

Цел Коридор 10 со автопат – утре Вучиќ ќе сече лента кај Грделичка клисура

пред 1 година
Завршен последниот крак од Коридорот 10

Од Скопје за Белград ќе се стигнува за три часа (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Во среда се пушта во употреба јужниот крак од Коридорот 10 од Србија кон Македонија

пред 1 година
Економија

Завршен Коридорот 10 до границата со Македонија

пред 1 година
Ветување од српската министерка Михајловиќ

До крајот на годината ќе се возиме по нов автопат од Србија кон Македонија

пред 2 години