Ознака: концерт
Магазин

Се враќаат концертите: На настани само вакцинирани со две дози

пред 2 мес.
Магазин

В недела излегуваат на протест: И невакцинираните сакаат да одат на концерт и во кафуле

пред 4 мес.
владина одлука

Oд 16 август кој не е вакциниран нема да може да оди на концерт и во кафуле

пред 4 мес.
Магазин

„Мајските оперски вечери“ со серијал на концерти со наслов „Мајски концерти“

пред 7 мес.
Свет

После масовниот концерт во Шпанија нема докази за ширење на корона

пред 7 мес.
Магазин

Концертот „Камерна приказна“ во Филхармонија

пред 8 мес.
Магазин

„Божествениот звук на Малер“овој четврток во Филхармонија

пред 8 мес.
Магазин

„Клавишите на Арда“ вечерва во Филхармониjа

пред 9 мес.
Магазин

Филхармонија ќе одржи концерт насловен „Музиката и градот“

пред 9 мес.
Магазин

„Музиката и градот“: Kонцерт на Филхармонија со праизведба на електроакустичната симфониска поема „Скопје“ од Ана Пандевска

пред 9 мес.
Магазин

Овој четврток уште еден од серијата концерти „Филхармонија за Филхармонија“

пред 9 мес.
Магазин

„Бетовен: Редефиниција“ вечерва во Филхармонија

пред 10 мес.
Магазин

Рецитал на бугарскиот пијанист Евгениј Генчев: „Фантазија“ во Филхармонија

пред 10 мес.
Магазин

Гала оперски концерт во Опера и балет

пред 10 мес.
Магазин

„24 илјади бакнежи“ – љубовен концерт во Филхармонија!

пред 10 мес.
Магазин

Концерт на Филхармонија посветен на Саша Николовски -Ѓумар

пред 10 мес.
Магазин

„Фанфари за еден пријател“- Филхармонија со концерт посветен на маестро Саша Николовски-Ѓумар

пред 10 мес.
Магазин

Концертот за хармоника и оркестар „Аконкагва“ од Астор Пјацола во Филхармонија

пред 11 мес.
Магазин

Нова Година – нов почеток: Последен концерт на Филхармонија за 2020

пред 12 мес.
Магазин

ДНК слави 18 години постоење со онлајн концерт

пред 12 мес.