Ознака: Кирјакос Мицотакис
Регион

Мицотакис повторно се заложи за преговори на ЕУ со С. Македонија и Албанија

пред 8 мес.
Регион

Мицотакис: Европа одредени земји ги третира како соодветен „паркинг простор“ за бегалци и мигранти

пред 9 мес.
ветување на премиерот пред иселениците

Мицотакис: Наскоро грчката дијаспора ќе може да гласа без да доаѓа во родната земја

пред 11 месец
грчкиот премиер со порака од кипар

Мицотакис: Изборите ја затворија вратата на популизмот, демагогијата и на уназадувањето

пред 1 година
Обраќање на грчкиот премиер во парламентот

Мицотакис: Од однесувањето и соработката со соседите ќе зависи нивниот пат кон ЕУ

пред 1 година
Пред посетата на шефот на грчката дипломатија на САД

Мицотакис и Дендиас договорија стратегија за настап во Вашингтон

пред 1 година
Регион

Новата грчка влада положи свечена заклетва

пред 1 година
Регион

Запознајте го семејството Мицотакис: Кирјакос и Марева имаат три деца и многу се вљубени (ФОТО)

пред 1 година
прва изјава по превземањето на функцијата

Мицотакис: Грчкиот народ вчера ни даде силен мандат за да ја промениме Грција

пред 1 година
Регион

Положи свечена заклетва: Мицотакис ја презеде функцијата (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Мицотакис: Земјата повторно гордо ја крева главата

пред 1 година
лидерот на грчката опозиција прашува

Мицотакис: Зошто владата им даде на соседите да се нарекуваат Македонци и да говорат македонски јазик

пред 1 година
ќе го почитува договорот, но и ќе блокира

Мицотакис: Грција го задржува правото на вето на европската перспектива на Скопје

пред 1 година
Според Мицотакис

Заев може да ни каже дека тие се „Македонци“ и ќе бараат јазикот да се учи во грчките школи

пред 2 години