Ознака: кандидатура
Македонија

Дали проф.Драги Ѓоргиев самиот си ја напишал рецензијата за членство во МАНУ, а двајцата рецензенти само се потпишале?!

пред 2 години
Македонија

И Димитар Ковачевски ја поднесе кандидатурата за лидерската позиција во СДСМ

пред 2 години
Македонија

Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседателка на СДСМ

пред 2 години
Регион

Колинда Грабар-Китаровиќ ја објави кандидатурата за претседателка на Хрватска

пред 5 години
Може да се купат билети за овој настан

Трамп на 18 јуни ќе ја објави кандидатурата за втор мандат

пред 5 години
се чувствува добро по операцијата на абдоменот

Берлускони излезе од болница: Продолжувам со кампањата за европските избори

пред 5 години
од објавувањето на кандидатурата

Бајден собра 6,3 милиони долари за првите 24 часа

пред 5 години
КАЗНЕТА ЗАРАДИ ПОЛИТИЧКИОТ СТАВ

Преспанскиот договор ја исклучи Бакојани од трката за ген-сек на Советот на Европа

пред 5 години
Поднесена кандидатурата до ДИК

Мисајловски: Очекуваме победа на Силјановска и тоа ќе се случи

пред 5 години
Поднесена претседателската кандидатура

Кирацовски: Пендаровски влегува како фаворит на изборите

пред 5 години
откако не доби поддршка на конвенцијата на вмро дпмне

Филип Петровски ќе собира 10 илјади потписи за кандидатура на претстојните претседателски избори

пред 5 години
ШПИГЕЛ СО ЕКСЛУЗИВНА БОМБА

Завршува ли нејзината ера? -Меркел се повлекува од лидерската позиција во ЦДУ

пред 6 години