Ознака: инспекција
Економија

Спречено незаконско отпуштање на 270 текстилни работнички од фирмата „Алкон текс“ од Штип

пред 8 мес.
Македонија

ДСЗИ: Др. Асани доби забрана за работа во ординацијата која работела нелегално

пред 10 мес.
Македонија

Засилени контроли и за Божик

пред 11 мес.
Економија

Засилени контроли за да спречат предновогодишни забави во кафеаните

пред 12 мес.
Економија

Зголемените надлежности на инспекциските служби даваат резултат, вели Филиповска-Грашкоска

пред 1 година
Економија

Инспекторите затвориле две кафетерии во Гостивар и во Охрид, а издале 13.676 решенија за изолација

пред 1 година
Економија

Во живо: Прес конференција на Магдалена Филиповска-Грашкоска

пред 1 година
Економија

Магдалена Филиповска-Грашкоска: Инспекцијата затвори угостителски објект во Куманово поради непочитување на протоколите

пред 1 година
Македонија

Инспекција затвори ресторан во Гостивар среде свадба со 120 гости

пред 1 година
Македонија

Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања

пред 1 година
Свет

Тоа ти е Германија: Платил казна од 25 000 евра поради оваа незначајна грешка

пред 2 години
Инспекција во „Ѓорѓија Пулевски“

И инспекторите констатирале дека фрлањето на девојчето било само игра

пред 3 години
Македонија

Три инспекции за Апасиев

пред 3 години