Ознака: инфлација
Економија

Поради поскапувањето на храната и енергенсите: Народна банка со проекција за повисока инфлација

пред 1 месец
Економија

Заев признава дека е можна инфлација

пред 2 мес.
Свет

Германија со највисока инфлација во последните 25 години: За шест месеци Германците купиле 90 тони злато

пред 3 мес.
Свет

Инфлацијата „дивее“: Цените во Германија највисоки во последните 27 години

пред 4 мес.
Економија

Николоски: Македонија, за жал, влегува во инфлација

пред 7 мес.
Економија

Ангеловска-Бежоска: Не се очекува пораст на стапката на инфлација

пред 2 години
Инфлацијата е во зоната на умерени промени

НБ: Економската активност покажува раст и во третиот квартал

пред 2 години
Економија

Аргентина очекува 53% инфлација до крајот на годината

пред 2 години
во март

Стапката на инфлација во Турција достигна 20%

пред 3 години
Економска криза во Турција

Ердоган: Промената на девизниот пазар е обид за економски атентат

пред 3 години