Ознака: хритијан мицкоски
Македонија

Mицкоски побара избори на осми мај во среда

пред 9 мес.
Македонија

Mицкоски заедно со Шабан Шалиу на Денот на Ромите (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Мицкоски јасен: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Кога не обвинуваат дека одработуваме за источни држави изгледа мислат на себе, бидејќи од 2016 сопственик на ЕПТИСА, со која склучија договор, е кинеска компанија

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Ајде на брзи избори во мај, без техничка влада

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Велес се менува и развива, без оглед на тоа што власта не ги помага општините каде што градоначалници се од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Охрабрени сме што има пратеници од коалицијата во Владата што сакаат да се стави крај на ова владеење

пред 2 години
Економија

Мицкоски: Криминалот и корупцијата го уништуваат системот, тоа е старата болка на оваа власт

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Ако сака власта уставни измени, ајде на избори за народот да одлучи

пред 2 години
Македонија

Mицкоски: За да ја имаме Македонија како што граѓаните ја заслужуваат, оваа влада мора да падне

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за тргање „20%“ од Уставот: Да се фокусираме на решавање на проблемите на граѓаните и да не создаваме нови поделби кои никому не му одат во прилог

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Ако Груби е сигурен дека имаат 80 пратеници за уставните измени, нека ја поднесат иницијатива во парламентот

пред 2 години
Економија

Гасот обезбеден од Мицкоски треба да протече во ноември

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за 11 октомври во Прилеп

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Ја споделувам истата грижа како и пред состанокот

пред 2 години
Македонија

Mицкоски денеска во ДИК ќе ја достави иницијативата за референдум

пред 2 години
Економија

Мицкоски oбјасни како се краде Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ

пред 2 години
Економија

Мицкоски: Поскапување од 7,5% е замајување на јавноста, ако пресметате на годишно ниво поскапувањето ќе биде околу 17,5%

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Oдовде ви ветувам триумф, историски тримуф, борба до последна капка пот

пред 2 години
Македонија

Мицкоски и посочи на Генчоска дека ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати договор кој е резултат на преговори во кој не учествува најголемата политичка партија

пред 2 години