Ознака: Гордана Силјановска – Давкова
Македонија

Радев сакал средбата со Силјановска да биде во бугарската амбасада

пред 5 дена
Македонија

Силјановска во Ватикан по повод Денот на Светите браќа Кирил и Методиј

пред 6 дена
Македонија

Сиљановска-Давкова на аудиенција кај папата, средба со Радев немаше

пред 7 дена
Македонија

Средба на претседателката Силјановска Давкова со Крис Павловски, директор на Рамбл

пред 2 недели
Македонија

Кабинет на Силјановска Давкова: Претседателката има право да го употребува името Македонија, како чин на лично право на самоопределување и самоидентификација

пред 2 недели
Македонија

Силјановска-Давкова на првиот работен ден на средба со ректорите на државните универзитети

пред 2 недели
Македонија

Не изусти „Северна“: Новата претседателка си остана на зборот (ФОТО)

пред 3 недели
Македонија

Силјановска Давкова денеска ќе стане претседателка на Македонија

пред 3 недели
Македонија

Не е време за фалби и триумфализам, мора во политиката да се однесуваме одговорно, порача Силјановска-Давкова

пред 3 недели
Македонија

Пендаровски призна дека референдумот за името не бил успешен но оти морале да го сменат поради НАТО

пред 3 недели
Македонија

Силјановска за Балансерот: Ваков изум ниту постоел, ниту треба да постои

пред 3 недели
Македонија

Добро е што и Пендаровски и Силјановска повикуваат да се излезе на гласање

пред 4 недели
Македонија

Силјановска Давкова порача: СДСМ и ДУИ никогаш нема да бидат тоа што сме ние!

пред 1 месец
Македонија

Разлика од 175.000 гласови:347.295 гласови Силјановска,172.286 Пендаровски

пред 1 месец
Македонија

Силјановска Давкова: Во вториот круг очекувам поддршка од сите, особено од оние во опозицијата

пред 1 месец
Македонија

Силјановска Давкова: Дојде време, дојде час да си замине оваа власт

пред 1 месец
Македонија

Силјановска-Давкова: Пендаровски е ориентиран кон ДУИ

пред 1 месец
Македонија

Силјановска Давкова: Јас лично нема да го употребувам новото уставно име

пред 1 месец
Македонија

Силјановска-Давкова: Ништо не значи отворањето на преговорите со ЕУ

пред 1 месец
Македонија

Силјановска-Давкова: Низ оџак ќе влезевме во НАТО, и ние му требаме на НАТО

пред 1 месец