Ознака: Фатмир Бесими
Економија

Оштетените штедачи бараат оставка од Бесими за вршење притисок врз уставните судии

пред 3 мес.
Економија

Бесими: Државата има доволно средства за петтиот пакет економски мерки

пред 5 мес.
Економија

Бесими: Годинава се очекува закрепнување на инвестициската активност, на потрошувачката и на нето странската побарувачка

пред 7 мес.
најави министерот бесими

Веќе немаме каде да се задолжуваме: Бесими најави голема распродажба на државниот имот

пред 8 мес.
Економија

Бесими: Со ребалансот на буџетот се овозможува спроведување на четвртиот пакет антикризни мерки

пред 10 мес.
Економија

Бесими: Посебна единица во Министерството ќе ја задолжиме за следење на капиталните расходи

пред 10 мес.
Економија

Усвоен вториот ребаланс на буџетот

пред 10 мес.
Економија

Бесими: Законот за буџет е готов и поставен на Енер

пред 10 мес.
Економија

Бесими за вработувањата по етнички клуч: Ако може во „Гугл“ извршен директор да биде Индиец…

пред 10 мес.
Македонија

Според весникот “Коха“: ДУИ бара Бесими да биде гувернер, а Бежовска министер за финансии

пред 2 години