Ознака: економија
Економија

Од ветувања за носење на големи инвестиции како Гугл, Фејсбук, Фолксваген и ИКЕА, стигнавме до носење на луѓе со автобуси да пазарат во Лидл

пред 9 часа
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: 52 илјади работници останале без работа, и без плата тоа е ефектот од работата на Заев

пред 9 часа
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Поради погрешните политики на Зоран Заев во Македонија само во 6 месеци од минатата година згаснале 4000 компании

пред 2 недели
Економија

Бесими: Годинава се очекува закрепнување на инвестициската активност, на потрошувачката и на нето странската побарувачка

пред 2 недели
Економија

Заев: Имаме аргументи зошто сме лидер во регионот во енергетиката

пред 2 недели
Македонија

Мицкоски: Заев без срам говори дека македонската економија е жива и стабилна, а државата е во рецесија

пред 3 недели
Македонија

Бесими: Годинава нема да биде лесна од аспект на економијата, но бројките од 2020 година не охрабруваат

пред 3 недели
Економија

Петиот пакет за помош на домашната економија ќе бидат донесени во февруари

пред 3 недели
Економија

Подобрување на економската состојба во Македонија е само во главата на Заев

пред 3 недели
Економија

СДСМ: Во 2021 како држава влеговме со стабилна финансиска состојба

пред 3 недели
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев е стабилна економијата, но не ѝ за 50.000 ново невработени лица

пред 1 месец
Економија

Помалиот број барања за поддршка зборува дека компаниите се стабилизирале, вели Заев

пред 1 месец
Економија

Нови проекции на НБМ-Годинава пад на економијата за 4,9 отсто, наместо планираните 3,5

пред 2 мес.
Економија

Субвенциите во земјоделството не ги даваат очекуваните резултати

пред 2 мес.
Економија

Трговската размена до октомври 9,4 милијарди евра, пад за 15 отсто

пред 3 мес.
Економија

Извештај на ММФ-Македонија годинава со пад на економијата од 5,4 отсто

пред 4 мес.
Економија

Пандемијата удри врз цените на храната: Граѓаните секојдневно од маркетите излегуваат со полупразни кеси

пред 4 мес.
Економија

Арсовски: Народот зема минималец плата или воопшто не зема, а функционерите на СДСМ земаат илјадници евра

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Заев на компаниите кои бележат загуби им порача дека ќе ги остави да пропаднат

пред 4 мес.
Економија

Милошоски: Македонија на дното по бројот на странски ивестиции во регионот

пред 4 мес.