Ознака: Доналд Трамп
Свет

Трамп: Ако не бидам реизбран за претседател, американската економија ја чека крах

пред 3 години
Регион

Трамп инсистира: Ќе има ли решение за Косово до јуни?

пред 3 години
Свет

Кога американците биле побезбедни: Во време на Трамп повеќе се пукало отколку под Клинтон и Обама

пред 3 години
ваквиот став не е новина кај републиканците

Трамп ги обвини видео игрите за насилството во САД

пред 3 години
Магазин

Одат како алва: Хит папучи во САД со твитови на Трамп (ФОТО)

пред 3 години
Свет

Британски амбасадор во САД: Администрацијата на Трамп е неспособна

пред 3 години
Свет

Трамп: На Велика Британија и е потребен некој како Борис Џонсон

пред 3 години
Свет

Врховниот суд попушти: Ќе му даде на Трамп 2,5 милијарди долари да прави ѕид кон Мексико

пред 3 години
Свет

Ужива голема популарност: Дали Бајден ќе му се спротистави на Трамп

пред 3 години
Нова напнатост меѓу Иран и САД

Трамп се пофали дека собориле ирански дрон

пред 3 години
Регион

САД се вклучуваат поактивно во дијалогот Белград-Приштина

пред 3 години
ВЖЕШТЕНИ ЛИНИИ

Кој му се јави телефонски на Мицотакис, и што си рекле со Трамп?

пред 3 години
ви благодарам господине претседател

Трамп си се заблагодари самиот на себе

пред 3 години
веќе се пријатели

Трамп и Ким јадат фаст фуд во ресторан (ВИДЕО)

пред 3 години
Свет

Трамп за денот на независноста: Парадата ќе чини околу 2,5 милиони долари

пред 3 години
СЕ СЛУЧИЛО ВО КАНАДА

Избркан од работа поради карикатура со Трамп – ги преминал редакциските црвени линии

пред 3 години
Свет

Си пишуваат: Трамп и Ким за година и пол размениле 12 писма

пред 3 години
Американскиот претседател незадоволен од економските релации со Европа

Трамп: Европа се однесува полошо кон нас отколку Кина

пред 3 години
Закана на американскиот претседател

Трамп: Доколку Техеран нападне нешто американско, ќе има уништување за Иран

пред 3 години
Пишува дека Трамп ја турнал до ѕид, ги соблекол панталоните и се фрлил врз неа

Колумнистка на магазинот „Ел” го обвини Трамп за силување, тој ги отфрли обвинувањата

пред 3 години