Ознака: директори
Македонија

Данела Арсовска во дресот на „огнената група“: Со скопските ЈП ќе директоруваат кадри на ДУИ и на ГРОМ

пред 1 година
Економија

Разрешени директорите на РЕК Битола и на РЕК Осломеј

пред 2 години
Магазин

Проверете дали ја вози вашиот директор: Овие автомобили најмноги ги купуваат директори (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

ДКСК: Преку јавен оглас да се избираат директори, а не да се назначуваат вршители на должност

пред 3 години
Македонија

ФАКТОР: Софијанова повторно на чело на Детската клиника, разрешени и Жан Зимбаков од Кардиологија и Андоновски од Козле

пред 3 години
Македонија

Интервјуа наместо конкурси-Владата именуваше директори и членови на управни одбори на ЈП

пред 3 години
Македонија

Новите директори ќе се гласаат на Влада

пред 3 години
Македонија

Конкурс за директорите што ќе ги именува Владата

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за смената на директорите: Шминка и театар пред јавноста

пред 5 години
Македонија

Заев најавува смени на заменици министри и директори

пред 5 години
Македонија

Заев најави смени на директори од идната недела (ВИДЕО)

пред 5 години
Македонија

Смена на 8 министри и нови директори во 20 државни и јавни претпријатија , најави Заев

пред 5 години
Македонија

Таравари: „Метлата“ почна од Гостивар, присилно се менуваат директори

пред 5 години
МВР излезе со детали за синоќешната акција

Тројца дилери уапсени, еден во бегство, дилале кокаин на банкари, адвокати, директори, менаџери на кафе барови

пред 5 години
Економија

И гигантите штедат: Тесла отпушта четири директори

пред 5 години
ДАЛИ ОДЛУКАТА Е ТЕМПИРАНА?

МОН му ги одзеде надлежностите на Таравари, разрешувал и именувал директори неправилно

пред 5 години