Ознака: дипломати
Македонија

МНР протера уште шест руски дипломати

пред 1 месец
Македонија

За протерувањето на петтемина руски дипломати бил консултиран и претседателот Пендаровски

пред 2 мес.
Македонија

Македонија протера пет руски дипломати, се однесувале спротивно на Виенската конвенција

пред 2 мес.
Македонија

Виновна му е опозицијата што поднесува амадмани: Османи сака да прати во ОБСЕ дипломати по своја мерка

пред 4 мес.
Магазин

Џејмс Бонд фикција или стварност: Што е хавански синдром

пред 7 мес.
Македонија

Бујар Османи: Двајца дипломати од МНР не го поминаа ветингот, едниот не добил безбедносен сертификат, вториот користел несоодветен

пред 8 мес.
нов ветер дува на косово

Западните дипломати се кренаа против кадарот на ОВК

пред 3 години
Во соработка со израелските служби

Албанија протера двајца ирански дипломати, биле закана по безбедноста на земјата

пред 3 години
Одлука на администарцијата на Трамп

Стоп за невенчаните дипломатски геј партнери

пред 4 години