Ознака: бујар османи
Македонија

Оди фати му го крајот: Вметнувањето на Бугарите во Уставот за Бујар е како чепкање во жива рана!

пред 6 дена
Македонија

Бујар Османи го разоткри „патриотизмот“ на премиерот: Таче мислел на конкретни политичари, а не на политиката на Бугарија!

пред 2 недели
Свет

Oсмани поддржува формирање на Специјален трибунал за Украина

пред 1 месец
Македонија

Уставот е јасен: Службен јазик во меѓународните односи е македонскиот јазик и кирилското писмо

пред 2 мес.
став на вмро-дпмне

Османи да си поднесе оставка, го прекрши уставот со неупотребата на македонскиот јазик во меѓународни односи

пред 2 мес.
Хроника

Османи седнува на обвинителна клупа

пред 2 мес.
став на вмро-дпмне

Дали Османи е премиер на Албанија или на Македонија?

пред 2 мес.
Регион

Вучиќ за групата на Османи со Косово: Не знам што ќе им се министерства за надворешни работи, можеа да најдат некој што ќе го преземе мејлот кога во Брисел ќе донесат некоја одлука и ќе кажат еве тоа е и наша одлука

пред 2 мес.
Македонија

„КВАД 100%“: Oсмани ја втурна Македонија во сојуз со Косово и Албанија (ФОТО)

пред 2 мес.
Македонија

Oсмани: Во Уставот јасно ќе бидат дефинирани мнозинскиот македонски народ и бугарската малцинска заедница

пред 3 мес.
Македонија

Oсмани најавува средба со Бугарите од Македонија, со Македонците од Бугарија не е планиран

пред 4 мес.
Македонија

Се чека Османи да се изјасни за барањето на Пендаровски

пред 4 мес.
Македонија

Oсмани охрабрува да се отвараат што повеќе бугарски клубови

пред 4 мес.
Логиката на министерот на ДУИ како антилогика:

Османи нема да дозволи бугарско негирање на македонскиот народ среде Скопје, а во Охрид, Битола, Прилеп…?!

пред 4 мес.
Регион

Oсмани повторно не го осуди Џамбаски но отиде да го посети Бугаринот од Охрид

пред 4 мес.
Македонија

Реакција на ЗНМ: Медиумската промоција на Османи на МНР со јавни пари е спротивна на забраната за владини кампањи

пред 5 мес.
Македонија

Владата на ДУИ е против почитување на меѓународен договор според кој српската полиција треба да се врати на Косово

пред 5 мес.
Македонија

Oсмани призна дека нема гаранција оти Бугарија нема пак да блокира, дури и ако ги внесеме Бугарите во Уставот

пред 5 мес.
Македонија

Комисијата за историја не работи под политички притисок, тврди Османи

пред 6 мес.
Македонија

Османи сака да разговара со иницијаторите на бугарските клубови во Македонија, за да ја дознае нивната цел

пред 6 мес.