Ознака: Беса транс
Македонија

Антикорупциска побара оставка од Оливер Спасовски за ненавремена реакција со автобусот на „Беса транс“

пред 5 мес.
Хроника

Aвтобусот на „Беса транс“ и изгорените живи луѓе во болницата во Тетово пред собраниска комисија

пред 12 мес.
Хроника

Нов „Беса транс“: На Табановце фатени автобуси без документација

пред 1 година
Македонија

Истрага за „Беса транс“: Возачот виновен, автобусот постар отколку што се тврдеше

пред 1 година
Македонија

Починатите не говорат: Возачот прогласен за виновен за автобусот на „Беса транс“

пред 1 година
Македонија

Лиценцата на „Беса транс“ одземена дури денеска

пред 1 година
Македонија

Каква беше 2021: Беснееја пожари, се запали и болницата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ убедливо победи на локалните, загинаа 45 луѓе во автобусот на „Беса транс“

пред 1 година
Македонија

Бугарите скоро ќе излезат со резултатите за несреќата на „Беса транс“

пред 1 година
Македонија

И претседателката на Косово дојде да ги пречека загинатите (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Пола влада сосе претседател се истопорија да ги пречекаат загинатите од автобусот (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Како сцена од Балканкан: Бугарите морале да ги издишуваат гумите од камионот за да влезе во мртовечницата (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Ќе се прави ревизија колку е безбедна делницата „Струма“ во Бугарија

пред 2 години
Македонија

Загинатите од автобусот на „Беса транс“ со бугарски авион ќе бидат донесени во Скопје

пред 2 години
Регион

Бугарска министерка: Пожарот на автобусот е многу чуден

пред 2 години
Македонија

Автобусите на „Беса транс“ се регистрирале во Сарај

пред 2 години
Македонија

И ова е институција: Државниот инспекторат за транспорт не можел да изврши вонреден инспекциски надзор во „Беса транс“!?

пред 2 години
Македонија

Автобусот на „Беса транс“ без лиценца не смеел да влегува во земји на ЕУ

пред 2 години
став на вмро-дпмне

Потребни се оставки од Спасовски и Бочварски за автобуската несреќа

пред 2 години
Македонија

Синот на возачот на „Беса транс“ си го препознал татка си

пред 2 години
Македонија

Оставка-непознат збор за ДУИ и СДСМ

пред 2 години