Ознака: автобуска несреќа
Свет

Во сообраќајна несреќа во Словачка загинаа 12 лица

пред 2 мес.
обвинителството излезе со детали за автобусот кај ласкарци

Возачот возел со 99 километри на час, сопирачките не биле исправни, закочил дури пред да излета

пред 10 мес.
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Обвинителството за автобуската несреќа кај Ласкарци

пред 10 мес.
владејачката партија реагира

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да ја злоупотребува несреќата кај Ласкарци

пред 11 месец
министерството за здравство информира

Шест од повредените кај Ласкарци се во критична состојба, една пациентка е на операција

пред 11 месец
четири дена по несреќата на автопатот Скопје-Тетово

Девет од повредените се во критична состојба, се уште се утврдуваат причините за несреќата

пред 11 месец
Македонија

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба

пред 11 месец
Македонија

Седум повредени се уште се во критична состојба, причините за несреќата се утврдуваат

пред 11 месец
хорор во канада

Автобус се заби во постојка во Отава, тројца мртви и најмалку 20 повредени (ВИДЕО)

пред 1 година
Поради снежна бура

Најмалку тројца загинати во автобуски несреќи во Турција

пред 1 година
Возачот возел околу сто километри на час

Патниците лелекаа и молеа за помош, некои беа заробени во автобусот

пред 1 година
Индија

Во автобуска несреќа загинаа 50 луѓе

пред 1 година